Velikonoce ve skalách 2018

09.04.2018 07:13

Dvě vítězství na Velikonocích ve skalách 2018

O velikonočním víkendu se běžel již 20. ročník "Pražských velikonoc ve skalách".

Z našeho klubu se zúčastnilo 10 závodníků v různých kategoriích.

1. etapa měla centrum v autokempu Nedamov, za příjemného, slunečného počasí se běželo na mapách "Svatá Barbora" a "Zahájí". S velkým množstvím pískovcových skal a hlubokých údolí si z našeho oddílu nejlépe poradila Petra Synková v kategorii D21B, která obsadila 1. místo. Pro 2. místo v kategorii H16 si doběhl Petr Synek. V kategorii H21A si pro 11. místo doběhl Venca Francke a 13. místo Antonín Synek st. Jako svůj první závod absolvoval v začátečnické kategorii B3 David Jakša. S tratí se statečně popral a získal  13. místo, hned za ním jako 14. doběhla i Barbora Synková. V kategorii D12 běžela Anna Vítková, která obsadila 17 mí sto.  Nejmladší závodnicí z našeho oddílu byla Elena Synková. V kategorii D10 obsadila 10. místo.  Ve veteránské kategorii běžela Šárka Synková v D40B (18. místo).

2. a 3. etapa měla centrum na louce na konci jestřebské rovinky u obce Borek. Do 2. etapy s nejvyššími ambicemi vstupovali Petra Synková a Petr Synek. Petra obhajovala svůj náskok 1:43 min. z první etapy. Ve velmi náročném terénu s velkým převýšením opět vyhrála etapu  a svůj náskok navýšila na 3:11min. Petr do této vstupoval s ambicí vymazat ztrátu 20 vteřin z 1. etapy. S tratí si poradil velmi dobře a po vítězství v 2. etapě si vybojoval náskok 2:42min. do 3. etapy. Venca Francke si s dlouhou a náročnou tratí poradil velmi dobře obsadil 4. místo a do 3. etapy vstupoval se ztrátou necelých 20 minut na vítěze. Ze všech 3. etap se tato etapa nejlépe povedla i našim nejmladším , Elče Synkové a Davidu Jakšovi.

Do závěrečné 3. etapy se startovalo s časovým handicapem. Z našich závodníků se jako první na trať vydal Venca Francke se ztrátou téměř 20. minut na vítěze a v cíli z toho bylo konečné 4. místo v kategorii H21A s celkovým časem 252:32minut a  celkovou ztrátou 22 minut na vítěze. 20 minut za Vencou se na stejnou trať vydal i Antonín Synek st., který nakonec v kategorii H21A obsadil celkové 15. místo s celkovým časem 291:38 minut. Poté startovala V kategorii D10 Elča Synková, která obsadila celkové 8. místo. Petr Synek startoval ve své kategorii jako první a jeho úkolem bylo obhájit svůj náskok. Proto se snažil vyhnout velkým chybám a trať šel na jistotu. Do cíle doběhl jako prvn í v celkové čase 136:21minut a s náskokem 1:43 před druhým Kryštofem Hájkem. A jako další vedoucí závodnice se na trať vydala Petra Synková s náskokem 3:11minut. Na trati se bohužel nevyhnula chybám a v etapě doběhla na druhém místě za kolegyní z klubu Luckou Charouskovou (startovala pouze ve 2. etapách). Ale v součtu všech 3. etap to bylo celkové vítězství s celkovým časem 199: 25minut a náskokem 4:09minut na druhou. V kategorii B3 všechny 3. etapy úspěšně dokončili David Jakša a Bára Synková. Ve veteránské kategorii všechny 3. etapy úspěšně absolvovala i Šárka Synková.